REALIZACIJA AKTIVNOSTI - šk.god. 2021./22. wink

voditeljica aktiva: Antonija Plepel

PROJEKT "Reklame oko nas"

Učenici 8.abcd i učiteljica Zdenka Vukasović na izbornoj nastavi iz informatike obradili su sadržaje medijske pismenosti. Fotografiranjem reklamnih natpisa u gradu Omišu, organiziranjem i analizom podataka te primjenjujući suradničke aktivnosti izradili su i objavili digitalni uradak.

PROMETNA UČILICA

13. Državno natjecanje učenika osnovnih škola u poznavanju prometnih propisa na aplikaciji Prometna Učilica organizirano je 20.1.-12.3. 2022. godine. Iz naše škole sudjelovalo je 50 učenika 5.b, 6.a i 6.b razreda (mentorica Zdenka Vukasović). Riješili su ukupno 200 ispita i osvojili 1083.09 bodova. Na kraju natjecanja prema rezultatima postignutim na ispitima učenici su osvojili 39. mjesto među svim školama Republike Hrvatske. Čestitke svim učenicima na ostvarenim rezultatima, uloženom trudu i pokazanom znanju iz prometa.

CODING FOR PEACE

Učenici 8.abcd i učiteljica Zdenka Vukasović priključili su se zajednici EU Code Week koja promiče kreativnost, rješavanje problema i suradnju kroz programiranje. U programskom jeziku Scratch učenici su kodirali različite poruke podrške učiteljima i učenicima u Ukrajini.

Poveznice na projekt:

SIGURNO U PROMETU

Učenici područne škole Sara Sovulj, Toni Srdanović, Leona Škarica i Nikola Tomasović sudjelovali su na županijskom natjecanju Sigurno u prometu koje se održalo 29. travnja na prometnom poligonu u Splitu. Na teorijskom dijelu natjecanja pokazali su koliko poznaju prometne propise, znakove i opasnosti u prometu, a zatim su na praktičnom dijelu ispita izvršili određene zadatke biciklom na elementima vježbališta. Ekipno su osvojili 10. mjesto, dok je pojedinačno učenik Nikola Tomasović bio najbolji i osvojio 5. mjesto.

mentorica: Antonija Plepel

NATJECANJA

INFORMATIKA_školsko
kategorija: Digitalne kompetencije 5
 - NIKOLA MIMICA, 5.b
 - MARKO BLAŽEVIĆ, 5.b
kategorija: Digitalne kompetencije 6
 - MAX BARBARIĆ, 6.b
kategorija: Algoritmi
 - LUKA KOVAČIĆ, 5.e

INFORMATIKA_županijsko
 - MAX BARBARIĆ, 6.b
 - LUKA KOVAČIĆ, 5.e (1. mjesto)

mentorica: Zdenka Vukasović

TEHNIČKA KULTURA_školsko

kategorija: Maketarstvo i modelarstvo
(mentorica Zdenka Vukasović)
 - PETRA PIVAC, 5.c
 - LEONA PANDŽA, 5.c
 - VITO LELAS, 5.d

(mentorica Antonija Plepel)
 - LEONA ŠKARICA, 5.k
 - SARA SOVULJ, 5.k
 - TONI SRDANOVIĆ, 5.k

kategorija: Fotografija
(mentor Branko Ćatipović)
 - NOLA KALAJŽIĆ, 7.d

TEHNIČKA KULTURA_županijsko

- PETRA PIVAC, 5.c
 - NOLA KALAJŽIĆ, 7.d (2. mjesto)

DAN SIGURNIJEG INTERNETA

Inicijativa obilježavanja Dana sigurnijeg interneta pokrenuta je 2004. godine, a provodi se u više od 140 zemalja s ciljem promicanja i poticanja sigurnijeg i odgovornijeg korištenja tehnologije i mobilnih uređaja među djecom, mladima, ali i odraslima. Zajednička nam je zadaća stvarati odgovorno i sigurno online okruženje za sve. Učenici matične i područne škole obilježili su taj dan kroz izradu stripova, radionice i igranje društvenih igara.

Učiteljica Anđela Bašić s učenicima 2.a, 2.b, 2.c i 2.e razreda

Izrada digitalnih stripova na temu: Moji dobri i loši digitalni tragovi na društvenim mrežama

Učitelj Ivan Baučić s učenicima trećih i četvrtih razreda

Radionica: Moj štit na internetu

Učiteljica Petra Anić s učenicima 2.k razreda

Izrada digitalnih stripova

Učiteljica Antonija Plepel s učenicima 1.k razreda: Društvena igra i s učenicima od 5. do 8. razreda: Izrada digitalnih stripova

Na ovogodišnjem Tjednu znanosti učenici su sudjelovali na radionicama: SVE JE POČELO OD DRVA (Zdenka Vukasović i Jozo Nejašmić), SVJETLOST I BOJA (Ivan Strižić) i ROBO - ALKA (Antonija Plepel i Branko Čatipović)

MEĐUNARODNO NATJECANJE DABAR 2021

Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar provodi se kroz online natjecanje rješavanjem 12 zadataka za 40 minuta. Ove godine natjecanju je pristupilo ukupno 42 553 učenika u Republici Hrvatskoj.
U našoj školi natjecalo se 190 učenika od 2. do 8. razreda u kategorijama MikroDabar, MiliDabar, KiloDabar i MegaDabar.

Učenici koji su ostvarili izniman uspjeh i plasman među 10% najboljih učenika u Republici Hrvatskoj su:

OŠ "Josip Pupačić" Omiš (učiteljica: Zdenka Vukasović)

KATEGORIJA KiloDabar

MAX BARBARIĆ, 6.b

ŠIMUN ŠKOBALJ, 6.b

RENA BARBARIĆ, 6.b

GABRIELA TIČINOVIĆ, 6.b

IVANA BUDIĆ, 6.a

VALENTINA AMBRUS PERASIĆ, 6.a

KATEGORIJA MegaDabar

EMA KEGALJ, 8.d

PŠ Kučiće (učiteljica: Antonija Plepel)

KATEGORIJA KiloDabar

NIKOLA TOMASOVIĆ, 5.k

TONI TOPIĆ, 5.k

KATEGORIJA MegaDabar

ROKO BARTULOVIĆ, 8.k

MARIJA SOVULJ, 8.k

voditeljica projekta: Zdenka Vukasović

International DOT DAY 2021

Međunarodni dan točke obilježava se svake godine oko 15. rujna. Cilj projekta je potaknuti kreativnost i povjerenje među učenicima, ohrabriti ih da istražuju svoje kreativne strane, da "ostave trag i vide gdje će ih on voditi". ​Kakve su točke učenici pronašli na satovima informatike (učiteljice Antonija Plepel-PŠ Kučiće i Zdenka Vukasović) pogledajte OVDJE.

voditeljica projekta: Zdenka Vukasović