« Ožujak 2024 »

Ukupno: 1232075
Školska knjižnica

Kako smo  obilježili Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na Vukovar i Škabrnju možete pogledati OVDJE

knjižničarka: Ana Kraljević

NATJECANJE U ČITANJU NAGLAS

22.10. 2019. u školskoj knjižnici održano je Natjecanje u čitanju naglas u dvije kategorije. Učenici 3. 4. i 5. razreda nastupili su u nižoj kategoriji, a učenici 6. 7. i 8. razreda u višoj. Odaziv je bio velik, posebno u nižoj kategoriji. Svaki natjecatelj je imao svojih 5 minuta, dvije da se predstavi i kaže par riječi o knjizi koju je odabrao i 3 minute za izražajno čitanje. Ocjenjivala se, ne samo jasnoća i razgovjetnost čitanja već i kreativnost uvodnog dijela, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam.

U nižoj kategoriji pobijedila je Rita Bellotti, učenica 3. razreda, a u višoj kategoriji dobili smo čak dvije pobjednice jer je broj glasova bio izjednačen. To su Marija Sovulj iz područne škole u Kučićima i Ana Brzović učenica 6. razreda.

Pobjednici idu u idući krug natjecanja koje će se održati 29. listopada 2019. u 19.00 u Narodnoj knjižnici u Omišu, gdje ih očekuju pobjednici iz Osnovnih škola „1.listopada 1942“ iz Čišle, „Gornja Poljica“ iz Srijana i „Jesenice Dugi Rat“.

Nadamo se da se naše zvjezdice neće zaustaviti na lokalnoj razini te im želimo plasman na županijsko, a možda i državno natjecanje.

Državno Natjecanje u čitanju naglas provodi se već 7 godina a organizira ga Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac  iz Siska.

INTERNATIONAL DotDay

U školskoj knjižnici nizom aktivnosti 16. - 20. rujna 2019. godine obilježen je Internatinal Dot Day.  Sudjelovali su učenici 3.c i 4.e u pratnji svojih učiteljica i knjižničarka Ana Kraljević.

Poziv za sudjelovanje na međunarodnom likovno-literarnom natječaju

„Josip Pupačić i ja“

u organizaciji Osnovne škole Josip Pupačić – Omiš

Preuzmi dokument poziva

Preuzmi prilog uz poziv za natječaj

Drage učenice i učenici, učiteljice i učitelji te roditelji!

Djelatnost školske knjižnice sastavni je dio odgojno-obrazovnog sustava, a naš cilj je učiniti je kulturnim sjedištem škole.

Školska knjižnica pruža obavijesti i spoznaje bitne za uspješno uključivanje u suvremeno društvo, uči djecu vještinama za učenje kroz cijeli život, razvija njihovu maštu i kreativnost poticanjem  čitanja i istraživanja.

U svom knjižničnom fondu naša knjižnica broji oko 7 500 knjiga, koje su na raspolaganju učenicima i nastavnicima.

REZULTATI LITERARNOG DIJELA NATJEČAJA "JOSIP PUPAČIĆ I JA" - 2019.

RADOVI NA KNJIŽEVNOM JEZIKU

Dunja Gvojić 6.razred, OŠ Pavao Belas, Brdovec

Mentorica: Ivanka Tomić

KNJIŽEVNI SUSRET

Književni susret s profesorom i književnikom Matkom Marušićem održao se 6. svibnja 2019. godine u školskoj knjižnici. Učenici su sa zanimanjem slušali kao je nastala  njihova omiljena lektira Snijeg u Splitu te su u opuštenom razgovoru mogli saznati iz prve ruke što se to zaista dešavalo dvojici prijatelja, a što je plod autorove mašte. Bilo nam je jaaako zanimljivo!!!

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Dan ružičastih majica,  poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači. Stoga smo taj dan obilježili u školskoj knjižnici uz prigodan program: prezentaciju, pjesme, pisane poruke poštivanja i tolerancije te ukrašavanje panoa.

Sudjelovali su učenici 2.c i 4.f u pratnji svojih učiteljica.

„ Djeca su naše najveće blago, sreća i ukras svijeta …“

DAN ŽENA

U školskoj knjižnici 8. ožujka 2019. godine obilježili smo Dan žena. Organizirali smo zabavno – edukativnu radionicu za učenike 3.e i 4.e razreda i njihove učiteljice. Kroz različite igre,  citate i prezentacije učenici su doznali zašto se obilježava Međunarodni dan žena. U praktičnom dijelu radionice proizašla su prava mala remek djela – ruže od papira. U veselom i razigranom duhu učenici su izrađivali ružice koje su ponijeli doma kao poklon svojim mama.

DANI HRVATSKOG JEZIKA

Dani hrvatskog jezika obilježavaju se svake godine od 11. do 17. ožujka. Taj kulturni događaj utemeljen je odlukom Hrvatskog sabora 1997. Godine, na spomen Deklaraciji o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika donesenoj 1962. godine. Deklaracija je upozorila na zapostavljanje hrvatskog književnog jezika i zalagala se za njegov razvoj. Učenici naše škole (4.a, 4.b, 4.c, 4.d i 3.d), 15. ožujka obilježili su dane prezentacijom o povijesti hrv. jezika, pisanju vlastitih imena na staroslavenskom pismu- glagoljici te izradom plakata o najčešćim jezičnim pogreškama.

„ Ići stazama jezične kulture nije teško.

Dovoljno je samo krenuti prema njezinu vrhuncu

i svaki dan naučiti bar jedan korak u osvajanju

neizmjernih izražajnih mogućnosti hrvatskog jezika.“

(Stjepan Babić)

"BIBLIJSKO PROROŠTVO"

U našoj školi već četvrtu godinu održava se školsko natjecanje u sklopu projekta "Biblijsko proroštvo". I ove godine učenici sedmih razreda pokazali su izuzetan interes uživljavajući se u uloge proroka čije poruke su snažne i aktualne i za današnje vrijeme. Vođeni mentorima vjeroučiteljima Sanjom Pešić i Antunom Budimirom, dvanaest finalista su "prekoravali i ohrabrivali, prokazivali i budili nadu" u bolji i pravedniji svijet. Stručno ocjenjivačko povjerenstvo u sastavu: knjižničarka Ana Kraljević, učiteljica njemačkog jezika Maša Knezović, vjeroučiteljice Ružica Matijević i Branka Mlinar te prošlogodišnja pobjednica učenica 8.e razreda Mande Marija Bogdanović najvišim ocjenama bodovali su:

1.mjesto Anamarija Rubić 7.a
2.mjesto Duje Jelić 7.d