Mama, budi zdrava!

U listopadu je oko 50 000 djece poslalo poruku „Mama, budi zdrava!". Među njima su i učenici naše škole.

Ovaj nacionalni projekt udruge SVE za NJU dobio je nagradu EU Health Award u kategoriji prevencije. Provodi se sedmi put za redom pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja i uz podršku Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje.

Poruka mami: „Najveća želja svake majke jest da joj dijete bude zdravo. Ja znam da je to i tvoja želja. Ovom porukom ti želim reći da i ja želim da mi ti budeš zdrava. Pročitaj ove savjete i molim te brini o sebi. Jer mi trebaš. Jer te volim.“

#MamaBudiZdrava #svezanju

Za sve učenike naše škole osiguran je letak koji je namijenjen njihovim mamama i rozi balon, a razrednici će s učenicima obilježiti ovu akciju na satovima razrednika do kraja listopada.

Sve aktivnosti obilježene u listopadju 2023. dostupne su u digitalnoj knjižici.

Mama, budi zdrava 2023.

Objavila: Tamara Banović

U Omišu, 31. listopada 2023.

Festival znanosti 2024.

I ove godine učitelji i učenici naše škole sudjeluju u Festivalu znanosti. Tom prigodom 22. travnja predstavljen je projekt Umjetna inteligencija u školi budućnosti, a 23. travnja bio je rezerviran za Društvene igre i mozgalice. Nositelji aktivnosti bili su učitelji Ivana Zemunik, Tamara Banović i Ivica Štrbac.

Kako nam je bilo pogledajte na poveznicama:

Umjetna inteligencija u školi budućnosti

Društvene igre i mozgalice

U Omišu, 24.4. 2024.

Festival izvrsnosti 22. - 24. 2024

Centar izvrsnosti SDŽ

Drugoga dana Festivala izvrsnosti učenici naše škole predstavili su svoje projekte u izvannastavnim programima RAST i Mother Earth.
U programu RAST učenici su predstavili projekt Održiva škola budućnosti. U ovom projektu, učenici su pod mentorstvom učitelja Ivice Štrbca i učiteljice Tamare Banović predložili kako bi trebala izgledati održiva škola budućnosti. Model škole izrađen je i uređen vodeći brigu o izvorima energije, potrošnji energije, ozelenjavanju, razvrstavanju opada i slično. Osim samim 3-D modelom, škola je napravljena i virtualno korištenjem aplikacije Minecraft i Roblox.
U programu Mother Earth sudjelovale su učenice osmog razreda s mentoricom Tamarom Banović. U suradnji s Hofim centrom iz Izraela i učenicima Kamen Šine iz Splita, učenice su korištenjem GLOBE protokola određivale mikroplastiku u morskoj vodi te se bavile problematikom izbjeljivanja i ugibanja koralja uslijed klimatskih promjena.
 U galeriji pogledajte kako je bilo na Festivalu izvrsnosti i kako izgledaju radovi naših učenika.

Video - Održiva škola budućnosti

U Omišu, 24.4.2024.