« Ožujak 2024 »

AKTIV LIKOVNE KULTURE

ESTETSKO UREĐENJE:

Da bi školski prostor bio što ugodniji za boravak učenicima i nastavnicima ,likovna grupa za estetsko uređenje vrijedno dekorira zidove  i prostor školskih hodnika ...

VREDNOVANJE RADOVA:

Vrednovanje radova na satu Likovne kulture, da vidimo koji je ispunio likovni zadatak, koji je najoriginalniji, koji je nedovrše

Međupredmetna tema u likovnoj kulturi

Objavljeno 19.11.2020.

Vukovar je mjesto posebnog domovinskog pijeteta zbog svoje važne uloge i mjesta u povijesti uspostave samostalne hrvatske države te predstavlja simbol hrabrosti, žrtve i zajedništva u Domovinskom ratu, kao i Škarbnja, koja je jedno od mjesta najvećeg stradanja.

Učenici osmih razreda priredili su izložbu likovnih radova na kojima su kontrastom suprotnosti linearnih tekstura u dinamičnim plohama ptica kao simbola mira izrazili svoje osjećaje prema tom događaju.

Priredila: Aleksandra Radunić, prof. mentor likovne kulture

Projekt Ekološki dizajn u sklopu Erasmus+ projekta KA101 “Let’s go Out! Time to Move!”

IMG_20201215_111140.jpg      IMG_20201113_093206.jpg

U sklopu projekta Ekološki dizajn, učenici su izrađivali eko ukrase za dekoriranje unutarnjeg i vanjskog prostora škole. Materijale su pronalazili u starim likovnim radovima od žice te odbačenim plastičnim vrećicama. Kao motiv za izradu im je poslužila Hrvatska tradicijska kultura i simbolika boja; ornament i boje hrvatske zastave. U projekt su se uključili i učenici zadrugari u PŠ Kučiće te svi učenici šestih razreda uz mentorstvo nastavnica Antonije Plepel i Antonije Brstilo te voditeljicu projekta Aleksandru Radunić.

BOŽIĆNE GIF ČESTITKE

Učenici osmih razreda poigrali su se pravilnim i nepravilnim plohama te izrazili njihovu dinamiku u GIF aplikaciji.

Priredila: Aleksandra Radunić, prof. mentor likovne kulture

KORELACIJA PREDMETA LIKOVNA KULTURA-ENGLESKI JEZIK

Objavljeno 24.10. 2020.

Povodom blagdana sv. Luke kojeg slavimo 18. listopada, učenici naše područne škole u Kučićima sudjelovali su u raznim aktivnostima koje su im pripremile učiteljice. U korelaciji nastave Engleskog jezika (osmi razred - The Gospel of Luke in autumn colours, kritičko analiziranje i povezivanje informacija iz izvornog teksta, proširivanje vokabulara engleskoga jezika) i Likovne kulture (sedmi razred - Simbolička i asocijativna vrijednost boja te prostorni planovi jesenskih pejzaža i plodova) nastali su radovi koje smo izložili na panou te tako obilježili blagdan..