1. FESTIVAL ZNANOSTI
Autor: Administrator , 11. 12. 2016.

Osnovna škola Josip Pupačić ove je godine organizirala 1. Festival znanosti u razdoblju od 2. do 8. prosinca 2016. U bogatom programu Festivala našlo se više od 10 aktivnosti za sve uzraste, od učenika svih razreda naše škole do opće populacije.

Organizirane su se radionice kemije („Kemija je svugdje oko nas“), prirode („Neobična svojstva vode“), biologija („Zdravlje je moj odabir“), geografije („Prirodne pojave“), fizike („Svjetlost“) i  GLOBE programa („Zašto odabrati GLOBE program?“), prezentacije pokusa, astronomsko promatranje zvjezdanog neba te tradicionalna „Večer matematike“. Bili smo domaćini Međužupanijskog stručnog GLOBE vijeća, a za javnost je organizirano stručno predavanje dr. med. Josipa Banovića na temu „Prevencije raka dojke“ u Ilirskom sjemeništu.

Posebnu zahvalu upućujemo Dijabetičkom društvu Omiš, docentici dr.sc. Snježani Braić s PMF-a Split i mag. math. Ivi Budimir, koji su svojom prisutnošću i angažmanom pridonijeli kvaliteti Festivala.

Festival znanosti je manifestacija kojoj je cilj približiti znanost učenicima, promovirati znanstvene principe i znanstveni načini mišljenja te zaintrigirati i potaknuti učenike na proučavanje okoline i svijeta te nadahnuti neke od njih da se požele baviti znanošću.

Pogledajte fotogaleriju!